Avukat Kerim Akdolu

Avukat Kerim Akdolu, Bek Partners Hukuk ve Danışmanlık Ofisi kurucu avukatlarındandır. Avukatımız ceza hukuk, iş hukuku, vergi hukuku, idare hukuku ile trafik ve sigorta hukuku davalarında uzmandır.

Uzmanlık Alanları

  • Ceza Hukuku
  • İş Hukuku
  • Trafik Sigortası Davaları
  • Vergi Hukuku
  • Bilişim Hukuku

Makaleleri

uyuşturucu avukatı
Ceza Hukuku

Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu ve Cezası

Bu yazımızda 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188 ve devamı maddelerinde tanımlanan uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçu tüm yönleriyle ele alınacaktır. Bu ...
Read More →
avrupa insan hakları mahkemesine bireysel başvuru
Ceza Hukuku

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Başvuru

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru, ülkemizinde altında imzasının bulunduğu Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve ek protokolleriyle güvence altına alınmış olan temel hakların çiğnenmesi durumunda başvurulabilecek ...
Read More →
cinsel taciz suçu
Ceza Hukuku

Cinsel Taciz Suçu ve Cezası

Bu yazımızda TCK 105. madde de anılan cinsel taciz suçu ve bu suçun internet ya da sosyal medya üzerinden işlenmesi konusu ele alınacaktır.
Read More →
işsizlik maaşı
İş Hukuku

İşsizlik Maaşı ve Şartları

Bu yazımızda sıkça sorulan işsizlik maaşının ne olduğunu, şartlarını ve kimlerin işsizlik maaşı alabileceğini ele alacağız.
Read More →
internet üzerinden tehdit
Ceza Hukuku

Sosyal Medya ve İnternet Üzerinden Tehdit Suçu

Sosyal medya üzerinden işlen tehdit suçu günümüzde sıkça karşılaşılan bir suç türüdür. internet üzerinden tehdit hakkında merak edilenler.
Read More →
işçilik alacakları
İş Hukuku

İşçilik Alacak ve Tazminat Çeşitleri

İşçi - işveren ilişkilerinde en çok karşılaşılan durumların başında işçilik alacakları ve tazminat davaları gelmektedir. Tüm detayları için..
Read More →
işe iade davası
İş Hukuku

İşe İade Davası

İş güvencesinden yararlanan işçilerin sözleşmeleri haksız yere feshedildiği takdirde onlara işe iade davası açma hakkı doğmaktadır.
Read More →
mobbing davası
İş Hukuku

Mobbing Davası

Mobbing davası nedir? İşyerinde mobbing örnekleri, mobbing davası zamanaşımı, mobbing davası şartları ve görevli mahkeme, hepsi makalemizde.
Read More →
Internet dolandırıcılığı suçu
Ceza Hukuku

İnternet Dolandırıcılığı Suçu

Bilişim sistemlerinin gelişmesiyle karşılaştığımız durumlardan bir tanesi de internet dolandırıcılığı suçudur. Detaylar için yazımızı okuyun.
Read More →